Rozumienie tekstów pisanych - Mediacja językowa - Burj Al Arab (ang -> pl)

Przeczytaj tekst w języku angielskim. Następnie uzupełnij luki w mailu wpisując jeden wyraz do każdej luki. zgodnie z treścią tekstu. Luki należy uzupełnić w języku polskim.


Burj Al Arab is one of the most luxurious hotels in the world. This five-star hotel is located on an artificial island in Dubai. Guests have to cross a bridge to get there. The building is 321 metres high, which means it is 14 metres taller than the Eiffel Tower in Paris and only 60 metres shorter than the Empire State Building in New York City. It was designed by Tom Wright and it looks like a ship. It was built over 5 years because it took around two years to create the island and then three years to build the hotel itself. The hotel was opened right after it was completed, in December 1999.

Hej Kasia,
Właśnie przeczytałam bardzo ciekawy artykuł o jednym z najbardziej 1. hoteli na świecie! Czy wiesz, że jest on położony na sztucznej 2. ? Do hotel można się dostać przez most. Budynek jest bardzo wysoki, ma aż 321 metrów! Oznacza to, że jest on 3. od Wieży Eiffla w Paryżu, ale niższy niż Empire State Building w Nowym Jorku. Hotel został 4. przez pana, który nazywa się Tom Wright. To on sprawił, że hotel wygląda jak statek. Budowa tego hotelu trwała pięć lat, a to dlatego, że najpierw trzeba było zbudować wyspę, na której jest położony! Dopiero później zaczęto budować hotel. Budowa hotelu trwała 5. lata, a otwarcie miało miejsce w grudniu 1999 roku. Czy to nie fascynujące?
Byłoby fantastycznie móc się kiedyś tam wybrać! Co o tym myślisz? Zerknij na zdjęcia hotelu w internecie - są niesamowite!
Daj znać czy Ci się podoba,
Marta
Engly.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone